Promocja na bilety lotnicze

Wyszukiwarka tanich lotów to świetny wynalazek. Można sobie spokojnie, nie wychodząc z domu, zaplanować wakacje. I to tanie. Na całym świecie istnieje bowiem około 5 tysięcy linii lotniczych. Dzięki nowoczesnej wyszukiwarce możesz wyszukiwać te, które są najtańsze.

Sposoby na tanie podróżowanie

Jednym ze sposobów na tanie podróżowanie jest otworzenie się na innych ludzi. Bo w grupie jest nie tylko raźniej ale i taniej. W internecie są takie miejsca, gdzie można znaleźć tzw. lokalsów, którzy zaoferują Ci nocleg u siebie, a Ty możesz odwdzięczyć im się tym samym. Poza tym można zebrać się w kilka osób i podróżować w grupie np. jednym samochodem lub busem. Inny pomysł to autostop. Warto jednak być tutaj ostrożnym ale i… kulturalnym – przedstawić się kierowcy, uśmiechnąć. Jeszcze inny sposób to zostanie wolontariuszem, czyli pracowanie w danym miejscu np. 5 godzin dziennie w zamian z wyżywienie i nocleg. Można też zostać nauczycielem języka lub pracować sezonowo w gospodarstwie. No i chyba najważniejsza rada to zrobić dobry research. Czyli mieć świadomość, że bilety lotnicze mogą różnić się cenami w zależności od terminu czy linii. A potem wybrać te najtańsze – na przykład za pomocą wyszukiwarki tanich lotów. Albo za pomocą wyszukiwarki Google – wpisując hasło tanie loty Barcelona lub tanie loty rezerwacja.

Jak korzystać z wyszukiwarki biletów lotniczych?

Znalezienie dobrego połączenia wymaga przemyślanej strategii. Na przykład najtańsze połączenia znajdziesz na kilka miesięcy przez planowanym wyjazdem. Czyli o letnich wakacjach warto pomyśleć już zimą, a latem zaplanować wyjazd sylwestrowy. Oczywiście zawsze można też znaleźć dobrą ofertę last minute – spontaniczny wyjazd ma w sobie przecież wiele uroku. Jedno jest pewne – warto często przeglądać wyszukiwarkę tanich lotów, bo wyjątkowe promocje, sezonowe obniżki zdarzają się w najmniej oczekiwanych momentach. Może na przykład któregoś wieczora znajdziesz tani lot do Londynu, który już za kilka godzin byłby zajęty. Sprytnym sposobem korzystania z wyszukiwarki tanich lotów będzie też szukanie taniego połączenia w konkretne dni tygodnia – najlepiej w tygodniu o poranku. Nie opłaca się szukać tanich lotów Barcelona w niedzielę i w weekendy, bo wtedy jest największy ruch, najwięcej osób planuje podróż. Często loty tanieją też na dzień przed wyjazdem, bo linie lotnicze pragną wypełnić wszystkie miejsca w samolocie i oferują promocje.

Tanie loty – rezerwacja u przewoźników niskobudżetowych

Czasami warto nie tylko polować na promocje tanich lotów Barcelona. Warto też korzystać z usług tanich linii lotniczych, takich jak Ryanair czy Wizzair. Oferują oni wyjątkowo tanie loty, który to niski koszt związany jest na przykład z brakiem pełnej obsługi bagażu czy brakiem dostępu do gazet i filmów, bezpłatnych posiłków oraz napojów czy mniejszą ilością personelu na pokładzie. A oto inne utrudnienie, jakie mają niskobudżetowe tanie loty – rezerwacja ich jest mocno ograniczona (jednak warto się starać!). Ograniczona jest również ilość miejsc, więc trzeba tutaj działać szybko, ale aby znaleźć niedrogi lot, trzeba wykazać się sprytem.

admin Autor

Dodaj komentarz