Bilety lotnicze mogą być naprawdę tanie!

samolot

Obecnie dużo mówi się o tym, że można tanio podróżować po świecie. Najczęściej sposobem na to, by przy małych nakładach finansowych zobaczyć jak najwięcej, jest latanie samolotem. Jednak, czy bilety lotnicze mogą być tanie? Oczywiście, że tak! Podpowiadamy, jak szukać okazji.

Gdzie szukać tanich biletów lotniczych?

Najważniejsze, to wiedzieć, gdzie szukać tanich lotów. Oczywiście możemy sprawdzić loty na stronach konkretnych przewoźników. Jednak to bardzo czasochłonne. Zwłaszcza, jeśli chce się porównać, gdzie jest oferta najbardziej korzystna cenowo. Zdecydowanie lepiej jest skorzystać z serwisów, które zrobią to za nas. Na stronach takich jak www.biletylotnicze.pl można wyszukać i zarezerwować bilety lotnicze w atrakcyjnych cenach. Wystarczy wybrać miejsce wylotu i przylotu, datę, liczbę pasażerów i zaznaczyć, czy ma to być bilet w jedną, czy w obie strony. Wyszukiwarka wybierze spośród lotów wielu linii lotniczych najdogodniejsze połączenia. Nam pozostanie tylko wybór konkretnego połączenia.

Jak szukać tanich lotów?

Warto wiedzieć, że aby natrafić na wyjątkowo tanie bilety, należy kierować się kilkoma zasadami. Przede wszystkim dobrze jest być elastycznym z datą wyjazdu. W sytuacji, gdy nie ma się sztywno ustalonego terminu urlopu, zdecydowanie łatwiej jest znaleźć bilet lotniczy w atrakcyjnej cenie. Sprawdzając ceny lotów na przestrzeni całego miesiąca można przekonać się, że czasami lepiej zmienić datę wylotu nawet o jeden dzień, by móc sporo zaoszczędzić.

Ważne jest też to, by być czujnym i szybkim. Bardzo często pojawiają się promocje cenowe. Jednak aby zdążyć z nich skorzystać, potrzebna jest czujność – wypatrywanie akcji lub skorzystanie z automatycznych powiadomień. Często i decyzja musi być natychmiastowa. Może się zdarzyć, że bilety rozejdą się i w minutę.

Liczy się również zaangażowanie i cierpliwość. Nie ma co liczyć, że jak się usiądzie do szukania lotów, to od razu znajdzie się okazję cenową. Czasami potrzeba na to miesięcy. Może się zdarzyć, że codziennie będzie się szukać i nic się nie znajdzie, ale jak się już trafi okazja, to ogromna. Warto się nie poddawać i wyrobić w sobie nawyk regularnego sprawdzania promocji.

Nie można nie powiedzieć i o odwadze. Czasami, mimo nadarzającej się okazji, coś powstrzymuje nas przed kliknięciem. Zaczynamy wątpić w to, czy uda się dopasować pozostałe sprawy, takie jak dojazdy do i z lotnisk, noclegi, budżet. Jednak warto się odważyć i nie martwić się o powodzenie wyprawy. Odwaga wiąże się i z wyborem mniejszych lotnisk, czy podróżowania z przesiadkami. Dzięki temu można wiele zaoszczędzić.

Kiedy można kupić tanie bilety lotnicze?

Wiele osób zastanawia się, kiedy najlepiej jest szukać biletów, by były najtańsze. Jedni są zdania, że najtańsze są bilety kupowane na 3-4 miesiące przed planowanym lotem. Inni mówią, że również oferty first i last minute są najkorzystniejsze cenowo. Generalnie nie ma na to reguły. Wiele zależy od destynacji i przewoźnika. Są dni, w które linie lotnicze mają promocje. Z pewnością nie ma co sprawdzać lotów w weekend. Lepszy jest środek tygodnia. W wielu poradnikach przeczytać można, że warto szukać biletów w trybie incognito wyszukiwarki oraz poprzez sieć VPN.

admin Autor

Dodaj komentarz