Muzyka w duszy gra, czyli obóz gitarowy jako wymarzone wakacje

gra na gitarze

Wakacje to czas beztroski połączonej z odpoczynkiem. Większość ludzi relaksuje się właśnie przy dobrej muzyce. Dzieciaki kochają muzykę i wszystkie formy aktywności przy niej. Dobrym pomysłem na idealne wakacje może być obóz gitarowy. Jeśli Twoje dziecko gra na gitarze to wybierz właśnie ten obóz.

Dzieciaki podczas trwania takich obozów maja możliwość doszlifowania swoich umiejętności lub poznania podstaw i oswojenia się z instrumentem. Obozy gitarowe organizowane dla dzieci i młodzieży. Nie ma znaczenia również poziom na jakim dziecko obecnie się znajduje. Instruktorzy i nauczyciele zadbają o to aby każdy znalazł się w odpowiedniej grupie, zarówno wiekowej jak i pod względem poziomu.

Obozy gitarowe to nie tylko intensywna nauka, ale także zabawa. Często podczas trwania turnusów organizowane są ciekawe wycieczki fakultatywne związane z tematyką obozu. Z doświadczenia wiemy jednak, że najlepszą atrakcją zarówno dla dzieci jak i młodzieży są ogniska, przy których każdy może pokazać swoje umiejętności gitarowe. Odbywa się wtedy również wspólne śpiewanie oraz pieczenie kiełbasek. Udana zabawa gwarantowana.

Kadra wybierana na obozy gitarowe to ludzie z ogromną pasją i wieloletnim doświadczeniem muzycznym. Często są to nauczyciele lub instruktorzy którzy mają za sobą lub są w trakcie karierę  muzyczną. Dzieciaki doceniają takie osoby i traktują je jako autorytet. Często mogą służyć nie tylko pomocą i własną wiedzą z zakresu muzyki i gry, ale także dać wiele życiowych podpowiedzi jak się uczyć gry na gitarze, jak zabrać się do zakładania zespołu, jak znajdować odpowiednich muzyków, którzy umożliwią start w ten cały rynek, który łatwy nie jest.

Zazwyczaj na obóz gitarowy dziecko musi zabrać własny sprzęt, rzadko zdarza się aby w ofertach było wypożyczenie gitary. Rodzice mogą być spokojni o sprzęt, ponieważ opiekunowie grup dbają o bezpieczeństwo zarówno pociech jak i instrumentów.

Na obozach gitarowych uczestnicy maja możliwość nauczenia się gry w różnych stylach, pod okiem instruktorów. Na sam koniec obozu najczęściej organizowany jest wspólny wielki koncert, podczas którego każdy ma szansę pokazać swoje postępy.  Jest to dobry sposób na zakończenie obozu i zachęcenie dzieciaków do kolejnego wyjazdu.

Obozy o profilach muzycznych, a zwłaszcza gitarowych cieszą się dużym zainteresowaniem ze względu na ciekawe programy oraz możliwość poznania osób uznanych w świecie muzycznym.

Chcąc wysłać swoją pociechę na obóz o profilu gitarowym rodzice powinni zastanowić się nad ewentualnym wcześniejszym zgłoszeniem. Większość organizatorów ma w swojej ofercie obozy gitarowe już znacznie przed sezonem, dlatego należy się spieszyć z rezerwacjami. Życzymy udanych muzycznych wakacji.

Więcej na stronie: https://www.kogis.pl/rodzaje-obozow/gitarowe/

admin Autor

Dodaj komentarz