Escape Room – rozrywka dla każdego

escape room gdańsk

Escape Room, którego polskim odpowiednikiem jest pokój zagadek, jeszcze nie tak dawno nie był szerzej nikomu znany. Jak wiele trednów, do Polski przybył z zagranicy, a konkretnie z Ameryki. Tematyka i liczba salonów, które w przeciągu kilku lat pojawiły się w naszym kraju, są niezbitym dowodem na to, że ta forma rozrywki zadomowiła się u nas już na stałe. Pomył wydaje się prosty – wybieramy pokój, którego charakter nas interesuje, po czym wraz ze znajomymi zostajemy tam zamknięci i w określonym czasie musimy się z niego wydostać, używając tylko tego, co w owym pokoju zastaniemy. Nie brzmi to może bardzo ciekawie w teorii, jednak w praktyce jest to pasjonująca rozrywka, która nie tylko pozwala ruszyć głową, ale zapewnia też dreszczyk emocji.

Escape Room – czy warto?

Jeśli zastanawiasz się, czy Ty też możesz wybrać się do escape roomu, to odpowiedź brzmi: oczywiście! Nie ma w nich żadnych większych ograniczeń. Będzie to świetna rozrywka dla znajomych jak i współpracowników, jako forma integracji. Można się do nich wybrać z dziećmi. Niekoniecznie do pokoju, który będzie odwzorowywał klimat nawiedzonego domu, ale jest wiele takich, które będą odpowiednie również dla najmłodszych. Często można spotkać animatorów czy profesjonalnych opiekunów, dlatego zostawienie pociech pod ich opieką nie powinno stwarzać problemu. Zarówno młodsi, jak i starsi, mogą rozwinąć swoją kreatywność i miło spędzić czas. Czy zabranie swojej drugiej połówki na randkę do escape roomu jest dobrym pomysłem? Tak! Nie tylko jest to pomysł nieszablonowy, który na pewno na długo zostanie w pamięci, ale też przyjazny dla portfela i zapewniający niezapomniane wrażenia. Gdy zostaniecie tylko we dwoje, na pewno odkryjecie swoją, nieznaną wcześniej, stronę. Jest to zatem rozrywka zarówno dla młodszych jak i starszych, par jak i większych grup.

Gdzie znaleźć escape room?

Escape Roomy znajdują się w wielu miastach, a w największych aglomeracjach jest ich naprawdę ogromny wybór. Warto zatem poszukiwania zacząć od internetu. Tam też można zarezerwować sobie wizytę w konkretnym pokoju zagadek – to wygodna opcja, która przy okazji pozwala sprawdzić, czy wybrany termin jest wolny. Escape Room Gdańsk oferuje wiele ciekawych pokojów.

Pokoje zagadek są bezpieczne. Przed rozpoczęciem gry należy zapoznać się z regulaminem. W pomieszczeniu znajdują się też kamery, a Mistrzowie Gry nieustannie śledzą poczynania graczy. W momencie, gdy drużynie zabraknie pomysłów, chętnie służą podpowiedziami. W razie jakichkolwiek wątpliwości można śmiało się do nich zwracać. Escape Roomy to świetna rozrywka na każdą kieszeń. Warto przekonać się o tym na własnej skórze.

admin Autor

Dodaj komentarz