Wycieczka do Czarnobyla – tajemnicze miejsce

wycieczka do czarnobyla

Był rok 1986, gdy mieliśmy do czynienia z jedną z największych w historii awarii w elektrowni atomowej. Chodzi oczywiście o ukraiński, a wówczas o radziecki Czarnobyl. Po awarii wysiedlono stamtąd wszystkich ludzi, którzy nie mieli szans, by w to miejsce kiedykolwiek wrócić. Na temat tego miejsca powstało wiele legend, powstały filmy z gatunku horrorów, ale ponadto również w to miejsce organizowanych jest obecnie wiele wycieczek.

Czarnobyl – miejsce pełne emocji

Miejsce, które niegdyś odstraszało, do którego zabraniano przyjeżdżać, dzisiaj wzbudza zupełnie odmienne emocje, dzisiaj jest celem podróży wielu zainteresowanych, być może żądnych sensacji, żądnych przygód osób. Tak naprawdę nie jest to miejsce w jakimkolwiek stopniu zakazane, nie spotkamy na ulicach żadnych zombie, żadnych ludzi o nieludzkich kształtach. Owszem, w niektórych miejscach mamy do czynienia z ludźmi, którzy odmówili wysiedlenia i wciąż tutaj mieszkają, ale nie są to żadne zombie. Celem wycieczek do Czarnobyla jest tak naprawdę miasto Prypeć, opuszczone miasto Prypeć, które de facto istniało tylko szesnaście lat. Co zatem jest tutaj takiego atrakcyjnego, że wciąż chcą tu przyjeżdżać turyści? Chcą być w miejscu naznaczonym jedną z największych w dziejach katastrof, chcą zwiedzić opustoszałe gospodarstwa rolne, opustoszałe domy, z których ludzie uciekali w pośpiechu, a raczej byli wysiedlani, ponieważ tak naprawdę niewielu z nich miało pełną świadomość tego, co się wówczas działo.

Prypeć i ślady przeszłości w Czarnobylu

Wkraczając do miasta Prypeć, widzimy wiele niedokończonych budynków, spotykamy ruiny. Jak najbardziej może to zaciekawić, gdyż stajemy w miejscu, w którym historia naznaczyła bardzo konkretny ślad. Czy warto? To zależy oczywiście od tego, w jaki sposób lubimy spędzać wolny czas, co nas fascynuje. Wyjazdy do Czarnobyla są organizowane przez różne biura podróży. Jeśli chodzi o wyjazdy na własną rękę, to oczywiście nie polecamy, gdyż na pewno nie będzie to bezpieczne. Wycieczka do Czarnobyla nie są związane z jakimś wysokim kosztem, co tym bardziej może nas skłonić do tego, aby z tejże opcji skorzystać.

admin Autor

Dodaj komentarz