Jak spakować dziecko na kilkudniową wycieczkę?

podróż

Niemal każde dziecko cieszy się, gdy wyjeżdża na kilkudniową wycieczkę. Jednak dla większości matek jest to trudny czas, szczególnie gdy po raz pierwszy rozstaje się ze swoim jedynakiem. Już kilka dni wcześniej warto pomyśleć o spakowaniu dziecka, wszak samo gdyby to robiło, to pewnie zapomniałoby wziąć nawet szczoteczki do zębów, za to pewnie wzięłoby miesięczny zapas łakoci. Na samym początku warto też zastanowić się, w co zamierzasz spakować dziecko. Otóż tutaj odpowiedź może być tylko jedna, a mianowicie najlepiej sprawdzi się walizka na kółkach.

Po pierwsze : wybór odpowiedniej walizki

Teoretycznie poza walizką można zdecydować się też na plecak, czy torbę. Jednak to walizki na kółkach są najwygodniejsze dla dziecka. A przy okazji nie obciążają jego kręgosłupa. Oczywiście należy zastanowić się, z jakiego materiału wybrać walizkę na kółkach. Tutaj również możliwości jest sporo. Walizki materiałowe mają jedną dużą wadę, otóż przemakają, ponadto umieszczone w nich rzeczy bardzo łatwo uszkodzić, wszak dzieci nie należą do najdelikatniejszych. Swoją drogą mogą urządzić sobie również zawody w skakaniu na bagaż. Tutaj ciekawie prezentują się walizki z tworzywa ABS. Otóż są one tanie, ponadto odporne na uszkodzenia. Warto też podkreślić, że są lekkie. Dzięki teleskopowej rączce bardzo łatwo dopasować walizkę do wzrostu dziecka. Można zdecydować się też na walizki z poliwęglanu, które są jeszcze bardziej odporne na uszkodzenia, ale są też znacznie droższe.

Po drugie: spakuj tylko to co potrzebne

Oczywiście podczas pakowania walizki warto spakować tylko to, co jest niezbędne i to, z czego dziecko będzie korzystać. Na dnie najlepiej ułożyć ciepłą kurtkę, jeżeli wycieczka odbywa się, gdy temperatura jest wysoka to w razie czego można spakować sweter. Na tygodniowy wyjazd należy spakować około 4 par spodni i jedną zapasową parę butów. Ponadto 4 koszulki, czy bluzki. Jeżeli chodzi o bieliznę to zdecydowanie lepiej zaopatrzyć dziecko w 7 par majtek plus dwie w zapasie, podobnie sprawą wygląda ze skarpetkami. Odzież należy teraz oddzielić od pozostałych rzeczy przykrywając np. workiem materiałowym. Dziecko następnie wykorzysta go do schowania brudnych ubrań, czy bielizny. Spakuj także ręczniki i piżamkę

Po trzecie: spakuj niezbędne kosmetyki

Teraz przyda nam się mała kosmetyczka. Otóż pamiętaj, aby spakować szczoteczkę do zębów, szampon, mydło w płynie oraz gąbkę. Ale nie kupuj pełnowymiarowych kosmetyków, gdyż zajmują one zdecydowanie za dużo miejsca. Zdecydowanie lepiej sprawdzają się miniaturki. Są też bardziej poręczne. W kosmetyczce warto też umieścić chusteczki higieniczne i plastry w razie zadrapań. Pamiętaj, aby absolutnie nie pakować dziecku lekarstw. Nawet, gdy są to tabletki przeciwbólowe. W takim przypadku należy je powierzyć opiekunce, podobnie sprawa wygląda, gdy dziecko przyjmuje codziennie określone lekarstwa.

Po czwarte: ważne niezbędniki

Teraz czas pomyśleć o kolejnych niezbędnych rzeczach. Na pewno są to klapki basenowe. Trzeba przypomnieć dziecku, że wchodząc pod prysznic musi pamiętać o założeniu klapków. W razie niepogody pewnie przyda się pelerynka podobnie jak parasol. Jeżeli twoja pociecha nie zaśnie bez ukochanego misia, to może warto umieścić go w walizce, ale w takim miejscu aby koledzy, czy koleżanki nie widzieli. Podróż autobusem czasami dla dziecka może być bardzo nużąca, szczególnie gdy jest długa. Dlatego warto spakować choćby książkę, czy komiks. Na samej górze walizki warto też umieścić prowiant. Pewnie zdajesz sobie sprawę, że dziecko i tak pewnie nie zje kanapek, ale w razie czego warto spakować mu jego ulubione kanapki. Ponadto obowiązkowo spakuj wodę, a nie żadne słodkie napoje, po których może zemdlić. Owszem maluchy kochają słodkości, ale w tym przypadku nie należy przesadzać, bo efekt przejedzenia się może nie być ciekawy. Zdecydowanie lepiej postawić na zdrowe przekąski.

Jeżeli twoje dziecko już niedługo wyjeżdża na wycieczkę i nie ma walizki, to warto zdecydować się na zakup walizki na kółkach z ABS. Jest ona tania, ale i trwała. Oczywiście zwróć uwagę na kółka, najlepiej, aby były one wykonane z kauczuku. Dzięki temu ich praca jest cicha i płynna.

admin Autor

Dodaj komentarz