Ile kosztuje weekend w Budapeszcie?

budapeszt

Węgry to miejsce idealnie nadające się na weekendowy wypad, ponieważ – zobaczysz wspaniałe miejsca, skosztujesz smacznej kuchni, poznasz przemiłych ludzi, a dzięki poniższym rozwiązaniom zaoszczędzić pieniądze.

Węgry – Balaton i Budapeszt

To kraj który ma wiele do zaoferowania m.in. wypoczynek nad największym jeziorem Europy Środkowej czyli Balatonem. Ale na szczególną uwagę zasługuje stolica – Budapeszt. To cudowne miasto leżące nad Dunajem w którym znajdziesz wszystko do historii po rozrywkę. Doskonale nadające się tani weekendowy wypad. Ale zanim wyruszysz w podróż przygotuj się do wyjazdu.

Dobry plan to podstawa

Przed wyruszeniem w podróż poszukaj informacji dotyczących ciekawych miejsc, tanich noclegów oraz ciekawostek które możesz spotkać na miejscu. Tutaj z pomocą mogą przyjść Ci portale nie tylko te związane z podróżowanie, ale również te podejmujące tematykę oszczędzania. Ważne, aby wybrany portal był aktualizowany. Dobrym przykładem może być Finagoo dzięki któremu dowiesz się m.in. jak zorganizować tani wyjazd do Budapesztu – http://finagoo.pl/podroze/tani-wyjazd-na-wegry/ Dobre przygotowanie pozwoli Ci zapobiec niepotrzebnym wydatkom, ale także zobaczyć miejsca nieoczywiste i spróbować smaków wcześniej nieodkrytych.

Tanie noclegi w Budapeszcie

Budapeszt to jedna z najpopularniejszych stolic europejskich, więc najlepiej znajdź nocleg zanim wyjedziesz. W tej kwestii z pomocą przyjdzie ci popularny serwis Airbnb dzięki któremu możesz wynająć lokum bezpośrednio od mieszkańca stolicy Węgier. Jeśli jednak wolisz hotel lub hostel poszukaj noclegów na Booking lub Trivago. Oczywiście jeśli chcesz możesz również szukać noclegu
na miejscu.


Jak dojechać na Węgry

Możliwości dojazdu masz kilka – pierwszym z nich jest samochód (w tym przypadku jednak oprócz paliwa musisz jeszcze doliczyć opłaty za przejazd w Czechach, na Słowacji i na Węgrzech). Tańszą opcją może okazać się np. Polski Bus, który oferuje połączenie Kraków – Budapeszt lub podróżowanie pociągiem. Możesz również szukać połączeń za pośrednictwem BlaBlaCar.

Weekendowy wyjazd do Budapesztu to świetne i tanie rozwiązanie na spędzenie czasu, poznanie nowych, ciekawych osób, ale również odkrycie nieoczywistych miejsc i spróbowanie domowego wino prosto od producenta.

 

admin Autor

Dodaj komentarz