Wycieczka do Chin – co warto zobaczyć?

chiny

Chiny to najbardziej zaludnione państwo na świecie, które od wielu lat jest potęgą gospodarczą. Kraj dzięki dużej powierzchni jest bardzo różnorodny i ma 3 strefy klimatyczne. W Chinach jest aż 50 atrakcji turystycznych, które są wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przed zaplanowaniem wycieczki warto zastanowić się jakie atrakcje chcemy odwiedzić. Wycieczka do Chin to usługa, którą należy wybrać odpowiednio do naszych potrzeb związanych ze zwiedzaniem.

Wielki Mur Chiński

Wycieczki do Chin są coraz bardziej popularne ze względu na bogactwo zabytków. O tej budowli słyszał chyba każdy, a stanowi ona największą atrakcję Państwa Środka i stała się symbolem Chin. Mur liczy ponad 21 tys. km długości i jest największą tego typu budowlą na świecie. Jego powstanie związane jest z chęcią obrony Chin przed najazdem ludów z północy. Mur składa się z kilku odcinków, które były budowane w różnych latach. Najbardziej popularny odcinek muru znajduje się pod Pekinem między pasmem wzgórz Badaling.

Terakotowa armia i rezerwat Pandy Wielkiej

Xi’an to pierwsza stolica zjednoczonych Chin. To tutaj miał swój początek jedwabny szlak. Współcześnie miasto jest chętnie odwiedzane dzięki Muzeum Armii Terakotowej, które jest jednym z największych stanowisk archeologicznych na świecie. Figury są naturalnej wielkości, a wykonane są z wypalonej gliny. Około 7,5 tys. posągów zostało utworzonych na prośbę cesarza, aby strzec jego życia po śmierci. Największe skupisko pand to miasto Chengdu. Zwierzęta można oglądać w naturalnym środowisku, ponieważ znajduje się tutaj rezerwat.

Obiekty sakralne

Około 300 km od Pekinu znajduje się świątynia Xuan Kong Si, która została stworzona 1500 lat temu dzięki mnichom buddyjskim. Świątynia jest umiejscowiona w taki sposób, aby była chroniona przed powodziami, śniegiem i słońcem. W klasztorze są praktykowane trzy najpopularniejsze w Chinach religie: buddyzm, taoizm i konfucjanizm. Druga popularną atrakcją sakralną jest klasztor Shaolin, który jest kolebką sztuk walki. Klasztor zyskał sławę dzięki mnichowi, który zrobił w niej akademię treningową. Do dziś w klasztorze rezydują prawdziwi mnisi. Przemysł całego regionu jest kształtowany dzięki funkcjonowaniu ogromnej ilości prywatnych szkół sztuk walki wokół klasztoru. Kolejne miejsce sakralne to Wielki Budda, który znajduje się u zbiegu trzech rzek. Posąg liczy aż 71 metrów wysokości, a prace nad jego stworzeniem trwały ponad 90 lat. Doceniana jest nie tylko wielkość Buddy, ale także dbałość o szczegóły wykonania.

Obiekty związane z przyrodą

Miejscem wartym zobaczenia są góry Tianmen, które znajdują się w parku narodowym. Góry prawie w całości są pokryte zielenią, co czyni je cudem natury. Ciekawym miejscem jest Wąwóz Skaczącego Tygrysa, czyli wąski kanion na rzece Jangcy. Turyści znajdą tutaj 25-kilometrową trasę, która jest bogata w piękne widoki. Kolejna atrakcja to największa na świecie elektrownia wodna, czyli Tama Trzech Przełomów. Groty Yungang również zostaną docenione przez turystów. Jest to kompleks skalnych świątyń buddyjskich, które znalazły się na liście UNESCO.

Interesujące miasta

Chiny są ogromnym krajem, który ma wiele wartych odwiedzenia miast. Pierwszym z nich jest Pekin, który jest wyjątkowo bogaty w atrakcje historyczne i nowoczesne budowle. Turyści powinni odwiedzić także Szanghaj i Suzhou. Szanghaj to bardzo nowoczesne miasto będące centrum biznesowym. Suzhou nazywane jest Wenecją Wschodu. Ciekawym miastem będzie Hong Kong, który jest zlepkiem wielu kultur i potęga gospodarczą. Makao natomiast jest jednym z najbogatszych rejonów Chin dzięki turystyce i hazardowi. Różnorodność miast sprawi, że wycieczka do Chin będzie bardzo ciekawym doznaniem. Biuro podróży http://ctpoland.com.pl oferuje atrakcyjne wycieczki do Chin. Wielu turystów poszukuje ofert związanych z wycieczkami wpisując w wyszukiwarkę „Chiny wycieczka”. Ofercie biur podróży warto się przyjrzeć i wybrać opcję, która będzie atrakcyjna pod względem turystycznym i finansowym.

admin Autor

Dodaj komentarz